מוצרים

ברוכים הבאים לאתר החדש


לאורך כל הדרך בעניינים. בסופו של יום אתם הם אלו שהולכים לגור בבית הנבנה. לנוחיותכם, מצורפים מושגי יסוד שיסייעו לכם להבין את השפה, המינוחים והביטויים השגורים בפי האדריכלים ובעלי המקצוע.

 המושג  הסבר  הערות
 פרופיל         
 הפרופיל מהווה את המסגרת סביב זגוגית החלון ובמקרים אחרים יכול להוות גם אלמנט עיצובי כשמשתשמים בו בחלוקות על גבי הזכוכית עצמה, כמקובל בפרופיל הבלגי. הפרופיל יכול להיות מחומרים שונים, כשהמקובלים שבהם הם אלומיניום ועץ, ובצורות שונות. קיימים דגמים קלאסיים, לצד רומנטיים מרובים באלמנטים קישוטיים ונוספים.  האלומיניום נחשב עמיד מאוד לאורך זמן ומהווה את החומר האולטימטיבי ליצירת פרופיל לפתחים בבית. קיימת מניפת גוונים עשירה (מניפת ראל) המאפשרת בחירה מגוונת על- פי טעמו של הלקוח.
 פרופיל בלגי  הפרופיל הבלגי מאופיין בחלוקות רבות על גבי הזכוכית. בעבר נהוג היה ליצר פרופיל בלגי מברזל. העובדה כי הברזל אינו חומר מבודד  הקשתה על יצירת תוצאה אופטימאלית וחייבה את היצרניות הגדולות לחשוב על פתרון. בשנים האחרונות ניתן למצוא פרופיל בלגי עשוי מאלומיניום.  הבלגי אלומיניום הוא גם יפה וגם אופה. אוהבי המראה המיוחד יהנו ממנו ובאותה העת ישמחו לדעת כי פרופיל הברזל התחלף באלומיניום שהוא חומר עמיד ומבודד.
 

צבעי ראל

RAL
 ראל הוא סוג הצבע המתאים לצביעת מתכות ואלומיניום.  יצרני האלומיניום מחזיקים מניפות גווני ראל מהם ניתן לבחור את הגוון המבוקש המתאים לכם. מניפות הראל עשירות מאוד ומציעות גוונים רבים מהקלאסיים ועד הנועזים ביותר.
 אלומיניום  האלומיניום הוא מתכת קלה, מתגבש ומעוצב בקלות. החומר נחשב מוליך חום ועמיד בתנאי מזג האוויר. משמש תעשיות רבות בינהן יצרני הפתחים.  את האלומניום הכסוף ניתן לצבוע בכל צבע מהצבעים המופיעים במניפת הראל.
 תריס גלילה  תריס הגלילה הוא תריס שלבים המאפשר החשכה מלאה עם גלילתו המלאה כלפי מטה. לסוג זה של תריס ארגז אחסון אליו נגלל התריס עם פתיחתו. בעבר השתמשו ברצועת משיכה, בעזרתה גללו את התריס למעלה ולמטה. כיום התריסים מוצעים כשהם מצוידים במנגנון הפעלה חשמלי. ניתן לקבל את תריסי הגלילה המודרניים במגוון רחב של צבעים.  
 תריס רפפה  תריס הרפפה הוא תריס עשוי שלבים הנפרדים אחד מהשני ובעזרת שליטה מרחוק או שליטה ידנית (תלוי בבחירה שלכם) ניתן לשנות את כיוון השלבים ממצב של כניסת אור מלאה ועד לסגירתם המוחלטת.  לתריס הרפפה עדינות וקו אסתטי בולט המעניקים ערכים מוספים לחלל המעוצב.
 מערכת הצללה  
 מערכות הצללה הוא שם כולל לכל אותן מערכות שמטרתן להעניק רמות החשכה שונות מרמה של צל ועד להחשכה מלאה של הבית.  
 סומפי  מנגנון חשמלי המשולב בפתרונות הצללה המשלבים מערכת הפעלה חשמלית.  סומפי היא חברה צרפתית ונחשבת לאחת החברות המובילות בתחומה בעולם. מנגנוני סומפי נחשבים איכותיים מאוד ועמידים ולכן מרבים להשתמש במנגנון כחלופה ראויה שמספקת תמורה הולמת.
 זכוכית טריפלקס    
 זיגוג המורכב משני לוחות (לעיתים יותר משניים) המודבקים אחד לשני בדבק שקוף  זכוכית הטריפלקס נחשבת בטוחה מאוד בשל העובדה שאם וכאשר מתנפצת, רסיסיה נשארים דבוקים לדבק המיוחד המשולב בזיגוג. בנוסף נחשבת מעולה כמבודדת אקוסטית (נגד רעש).
 זכוכית בידודית  זיגוג המורכב משני לוחות (לעיתים יותר משניים)   הדבוקים לסרגל הפרדה מאלומיניום שבינהם כלוא אוויר. לסרגל ההפרדה סופחי לחות המונעים אדים.  זיגוג הנחשב מצוין לבידוד תרמי, מבודד מרעש ומסייע בחסכון באנרגיה המושקעת בחימום וקירור הבית.
 קירות מסך  קירות מסך הם מעין קירות מראה, עשויים ברובם מזכוכית בשילוב מערכות אלומיניום מתקדמות, המאפשרות יצירת קיר זכוכית בעל מראה הומוגני.  קירות המסך מקובלים בדרך כלל כחלופה לחיפוי חיצוני של בנייני משרדים ובבתים בעלי מפתחים רחבים מאוד המבקשים לצור אפקט אלגנטי המשלב אלמנטים תעשייתיים עם קו עיצובי הייטקיסטי.
 חלון הזזה  חלון הנפתח לצד. עשוי שתי יחידות ולעיתים אף יותר. חלון ההזזה מתאים כחלון במטבח ועד חלונות הזזה למפתחים רחבים מאוד, אז נעשה שימוש במנגנוני "הרם הזז" התומכים את הכובד הרב ומאפשרים פתיחה קלה.  חלון ההזזה מאפשר ניצול מקסימאלי של המפתח. בניגוד לחלון כיס המבטל חלק מהמפתח, חלון ההזזה מאפשר 100% חשיפה.
 חלון כיס  חלון המוסט לצד ונכנס לתוך כיס אינטגרלי במבנה הקיר.  שיטת הכיס הייתה מקובלת יותר בבניה הישנה. החידוש של הכיס הם חלונות ההזזה.
חלון כנף  חלון הנפתח כלי פנים או חוץ (תלוי בבחירת הכיוון)  חלון הכנף קל מאוד לניקוי היות והגישה אליו מאוד פשוטה. פותחים ומנקים. מעבר לכך, יעניק חלון הכנף תחושה כפרית וחמימות ביתית למי שמבקש אותן.

חשוב להבין ולהיות מודעים למונחים השונים. באופן הזה, כאשר תפגשו עם יצרן הפתחים לקבלת ייעוץ, תבינו מעט יותר. תנאי הסביבה בה ממוקם ביתכם ושיקולים רבים נוספים הם אלו שיקבעו איזה זיגוג יתאים לכם ואיזה גודל מפתחים. מה שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים לשני. חשוב לזכור כי מעבר לפן העיצובי והאסתטי יש להתייחס לפן הפרקטי והטכני. שילוב של השניים יתאפשר אם לצד בחירות הגוונים והצורות האפשריות, תינתן תשומת לב גם לשיקולים הפרקטיים, בעזרתו של יועץ פתחים מנוסה. מעוניינים לתאם מועד לפגישת תכנון הפתחים בביתכם? הקליקו

ליצור קשר לחצו כאן